Jooga on iidse ajalooga õpetus, mis on säilinud tänapäevani. Sõna "jooga" pärineb Sanskriti keelest sõnast Yuj, mis tähenab ühendama/ühinema. Ühenduse all on mõeldud keha ja meele liitu. Jooga ei ole ainut füüsiline tegevus, vaid midagi palju enamat, kui seda teha teadlikult. Jooga võimaldab terveneda ja leida tasakaal nii füüsilisel, vaimsel ja hingelisel tasandil.

Kui me lähme mingil põhjusel tasakaalust välja, siis mõjutab see meid tervenisti, kuna kõik on omavahel seoses. Vaimselt ja emotsionaalselt tasakaalust väljas olemine võib meid mõjutada füüsiliselt, väljendudes erinevate haigustena. Ja keha eest hoolitsemata jätmine võib jällegi mõjutada meie vaimset ja emotsionaalset tervist.

On oluline hoida ennast tasakaalus, et elada täisväärtuslikku elu ja nautida igat päeva oma eluteel - jooga abiga on see võimalik. Läbi asanate, hingamise ja meditatsiooni on võimalik luua oma ellu harmoonia.

Füüsilise tasandi kasud:
-parandab painduvust
-tugevdab keha
-teeb vastupidavamaks
-parandab kehaasendeid

Vaimse tasandi kasud:
- Vähendab stressi
- parandab unekvaliteeti
- tõstab enesekindlust
- lõõgastab

See on ainult väike nimekiri sellest, kuidas jooga meile kasu saab teha. On tehtud rohkelt uuringuid sellest, kus tõestatakse, et jooga abiga on võimalik ravida paljusid laialt levinud haigusi.

" Jooga õpetab Sind olema hetkes, et sa saaksid kogeda tõelist psühholoogilist vabadust. See vabastab Sind soovist kontrollida keskkonda, kus sa oled. See vabastab vajadusest soovida, et asjad toimiksid täpselt mingil kindlal viisil, et tunda ennast õnnelikuna. See ei ela minevikus ega igatse tulevikku- see on olevik.  Jooga saab Sind sinna kohta viia.." - Jane Wiesner

Namaste
Margaret

Categories: Jooga